AVENTYbike ze Skalmierzyc

Wygodny, z zadaszeniem, napędzany siłą mięśni przy wsparciu silnika elektrycznego, a przede wszystkim jest to projekt polski. Już za kilka miesięcy zadebiutuje jeżdżąca wersja AVENTYbike z Nowych Skalmierzyc. Podbije rynek?

AVENTYbike z Nowych Skalmierzyc


Choć parę rodzimych firm z branży rowerowej rodzi sobie całkiem nieźle (np. Romet), to jednak nie jesteśmy jasno świecącym punktem na mapie rowerowej świata, ani nawet Europy. Możemy pozazdrościć dużo mniejszym nacjom – Czechom, Słowakom i Rumunom, którzy mają sporo różnego rodzaju manufaktur i uznanych w świecie rowerowych marek (np. Festka). Z tym większą przyjemnością odnotowujemy każdą inicjatywę rodzącą się nad Wisłą. Najnowszą jest AVENTYbike – pojazd hybrydowy (mięśniowo-elektryczny) powstający w małym warsztacie w równie małych Nowych Skalmierzycach – mamy jednak nadzieję, że sukces będzie duży.
Na pierwszy rzut oka AVENTYbike przypomina nieco opisywany już przez nas
trike Raht Racer. Poza kilkoma różnicami konstrukcyjnymi dzielić je będzie także kolosalna różnica cenowa. Raht Racer kosztuje ok. 35 tys. dolarów, co skutecznie zabija chęć zakupu. AVENTYbike ma być cenowo przystępny także dla kieszeni Polaka.

AVENTYbike z Nowych SkalmierzycPomysłodawcą budowy tego roweru jest Kamil Różański, który zaczął nad nim pracować już przed dwoma laty. Pojazd miał łącząyć jego dwie wielkie miłości: sportowe samochody i rowery. Po długich przemyśleniach i setkach godzin spędzonych przed komputerem, który zastąpił deską kreślarską, powstał projekt AVENTYbike. Autor projektu jest już po rozmowach z organizatorami targów Motorshow Poznań i wiadomo, że rower zostanie tam zaprezentowany w marcu przyszłego roku. Do tego czasu powstanie gotowa wersja pojazdu. Trwają już intensywne prace zmierzające do postawienia AVENTYbike na kołach, obecnie wykańczany jest lakier na karoserii. Autor planuje oczywiście produkcję seryjną, dlatego poszukuje sponsorów, a wkrótce zamierza zgłosić projekt w serwisie crowdfundingowym PolakPotrafi.pl

AVENTYbike z Nowych SkalmierzycNa razie nie możemy jeszcze podać dokładnej specyfikacji technicznej, nie wiadomo jakim konkretnie silnikiem elektrycznym napędzany będzie AVENTYbike a tym samym nie są znane osiągi pojazdu. Według deklaracji Kamila Różańskiego silnik będzie miał moc maksymalną 250W, a zastosowane baterie zapewnią zasięg ok. 100 km przy prędkości maksymalnej 55-60 km/h.
Będziemy pilnie śledzić rozwój tego projektu.
AVENTYbike z Nowych Skalmierzyc AVENTYbike z Nowych Skalmierzyc


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy