Babboe w Polsce

Niedawno pisaliśmy o zwinnych rowerach towarowych z Kalifornii – Yuba, zastanawiając się nad szybkim rozwojem tego segmentu. Tymczasem, bez większego rozgłosu, weszła do Polski holenderska firma Babboe, która specjalizuje się właśnie w rowerach cargo.

Babboe Big
Rowery Babboe, w przeciwieństwie do amerykańskich Yuba, posiadają skrzynię ładunkową i ich wykorzystanie jako codziennego pojazdu miejskiego mogłoby być utrudnione. Nie jest to jednak wada, a po prostu inne podejście do tematu cargo. Holendrzy uznali, że zbudują rower, który będzie przeznaczony głównie do przewozu towarów, względnie dzieci, co czyni je także rowerami rodzinnymi.

Babboe BigOferta Babboe obejmuje kilka model. Podstawowy to klasyczny trójkołowy rower cargo ze skrzynią z przodu – model Big, przeznaczony do przewozu maksymalnie czwórki dzieci lub 100 kg ładunku. Wersja tego roweru do przewozu paczek o nazwie Transporter, różni się zamykaną skrzynią. W ofercie posiadamy także tzw. long johna czyli rower jednośladowy z przesuniętym do przodu przednim kołem – model City. Ten ostatni standardowo posiada ławeczkę dla dwójki dzieci, a w przypadku maluchów zabiera nawet czworo (z dodatkową ławeczką). Możliwe jest także zabranie dwójki dzieci siedzących i fotelika Maxi Cosi. Ładowność Babboe City to 75kg.
Wszystkie rowery posiadają siedmiobiegowe przerzutki planetarne Shimano Nexus. Każdy z modeli dostępny jest również w wersji z dodatkowym napędem elektrycznym.
Co niezwykle ważne w tego typu rowerach, szczególnie przy jeździe z większym ładunkiem – stosowano w nich hamulce rolkowe (City) lub kombinację hamulców rolkowych i bębnowych (Big, Transporter). Warto podkreślić jeszcze dobry dobór napędu do typu, wagi i przeznaczenia rowerów. Dzięki temu ruszenie nawet z ciężkim ładunkiem nie stanowi problemu.

Firma Babboe B.V. działa na rynku holenderskim od 2007 r., natomiast ostatnie lata to dynamiczny rozwój sieci sprzedażowej w całej Europie, zaś od bieżącego roku rowery Babboe dostępne są także w Polsce. Najtańszy model Babboe Big, kosztuje (z uwzględnieniem promocji) 4299 zł, Ceny Babboe City zaczynają się od 5199 zł.babboe citybabboe cityBabboe BigBabboe BigBabboe Big


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy