Będzie polowanie, nie będzie jeżdżenia. Gmina zamyka ścieżkę rowerową

Leśna ścieżka rowerowa „Szlakiem Bielika” przebiegająca przez tereny gminy Kołbaskowo zostanie zamknięta, bo władze boją się, że myśliwi mogą postrzelić rowerzystów. 5 listopada ma się w tamtejszych lasach odbyć polowanie organizowane przez Wojskowe Koło Łowieckie „Bażant” ze Szczecina. Gmina ostrzega: przebywanie na ścieżce grozi śmiercią!

Ambona myśliwska


Koło łowieckie powiadomiło wójta Kołbaskowa o planowanym terminie polowania i zwróciło się z prośbą o czasowe zamknięcie ścieżki rowerowej przebiegającej przez tereny leśne. Wszystko w trosce o „bezpieczeństwo osób i mienia”.

Wójt postanowił drogę zamknąć. „5 listopada 2016 roku w godzinach od 08:00 – 14:00 zamknięta zostanie ścieżka rowerowa na odcinku Kamionki – Pargowo” – poinformowała wójt Kołbaskowa Małgorzata Schwarz.
Komunikat wójta gminy Kołbaskowo
„Gmina nie nie odpowiada za bezpieczeństwo w trakcie polowania” 

„W związku z emocjami, jakie u niektórych mieszkańców wywołała informacja o planowanym na dzień 5 listopada zbiorowym polowaniu i związanym z tym zamknięciem ścieżki rowerowej, wyjaśniamy kilka kwestii budzących najwięcej wątpliwości. Gmina Kołbaskowo nie jest organizatorem polowania, przez co nie odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa w jego trakcie” – wyjaśniają władze gminy Kołbaskowo na swojej stronie internetowej.

„Taka odpowiedzialność – zapewnienie warunków bezpieczeństwa uczestnikom polowania jak i otoczeniu – należy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 roku w sprawie »szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz« do prowadzącego polowanie, czyli w tym przypadku do Wojskowego Koła Łowieckiego »Bażant«” – głosi komunikat.

Fot. Pixabay/diema


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy