BMC speedfox trailcrew już za rok

Sezon rowerowy dopiero się rozkręca, a producenci już zachęcają do gromadzenia gotówki na przyszłoroczne zakupy. BMC zaprezentował zupełnie nową serię rowerów górskich (trailowych) speedfox trailcrew, które wejdą do sprzedaży w 2016 roku.
BMC speedfox trailcrew 03 SLX XT
Nowa seria rowerów BMC speedfox trailcrew to modele ze skokiem 150 mm, które  oparto na kołach 650B (27,5”). Będzie ona uzupełnieniem dla oferty rowerów górskich BMC, a skierowana ma być do odbiorców preferujących, jak to określił producent, „jazdę rozrywkową”.
Rower Speedfox trailcrew ma być dostępny w dwóch wersjach – 02 X01 oraz 03 SLX/XT. Wariant 02 wyposażono w grupę osprzętu SRAM X01 (1×11), a wariant 03 w grupę osprzętu Shimano SLX/XT (2×10). W obu fabrycznie montowany będzie widelec Rockshox Pike RC 27,5 Solo Air 150 mm. Różne są za to tylne amortyzatory (dampery) – w trailcrew 02 to Cane Creek DB Air Inline, a w trailcrew 03 – Fox Float Performance Series 3-Pos DPS.

BMC speedfox trailcrew 03 SLX XT - ramaDla modeli speedfox trailcrew BMC stworzyło całkiem nowe ramy, które w założeniu mają odpowiadać kołom 650B. Pozostałe rowery speedfox to tymczasem 29ery. Nowe ramy charakteryzują się m.in. krótszą rurką łańcuchową oraz łagodniejszym kątem główki.
Ramę wyższego modelu wykonano częściowo z karbonu (przednia część) i potrójnie cieniowanego aluminium (tylna część). Rama niższego modelu to już w całości aluminium. Różnica w rodzaju wykorzystanych materiałów przekłada się na wagę – w wersji 02 to 2,850 kg, a w wersji 03 3,150 kg.
Zawieszenie oparto na autorskiej technologii BMC – Advanced Pivot System (APS). Znany system, który cechuje się m.in. wirtualnym punktem obrotu, inżynierowie ze Szwajcarii odpowiednio dostosowali do specyfiki kół 650B.

Nowe modele BMC speedfox trailcrew, które trafią do dystrybucji w 2016 r., będą dostępne w pięciu rozmiarach (XS, S, M, L, XL).
BMC speedfox trailcrew 02 X01BMC speedfox trailcrew


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy