BMC w Polsce

Szwajcarskie rowery BMC mają oficjalnego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Taurus, która wcześniej wprowadziła na nasz rynek niemieckie rowery marki Kreidler. Taurus zajmie się dystrybucją  wszystkich rodzajów jednośladów z biało-czerwonym logo, w tym m.in. rowerów szosowych i MTB.
BMC w Polsce - Taurus oficjalnym przedstawicielem
Polska firma Taurus została oficjalnym przedstawicielem Bicycle Manufacturing Company (BMC) – szwajcarskiego producenta rowerów, który zaliczany jest do grupy światowych liderów rynku rowerowego.  Podpisane 25 września porozumienie zakłada, że Taurus będzie odpowiadał za dystrybucję na terenie Polski wszystkich modeli BMC, czyli zarówno rowerów szosowych oraz MTB, jak i innych podtypów.
Filozofia stojąca za BMC jest zbieżna z naszą wizją. To właśnie szwajcarska marka wyznacza w rowerowym świecie trendy – tak pod względem designu, jak i w jeszcze większym stopniu rozwiązań technologicznych. Zapewnimy jej odpowiednie miejsce na polskim rynku, sprawny system dystrybucji oraz odpowiednie wsparcie w zakresie promocji . – mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.
Od wielu lat marka BMC obecna jest w zawodach sportowych najwyższej rangi. W barwach BMC Racing Team, jednego z czołowych zespołów kolarstwa szosowego na świecie, startują m.in. Thor Hushovd, Michael Schär, Peter Velits oraz Cadel Evans. W zespole BMC MTB Racing Team znajdują się z kolei m.in. Julien Absalon, Moritz Milatz i Stephen Ettinger. Szwajcarzy sponsorują ponadto kolarzy enduro oraz triathlotnistów.
Taurus istnieje od blisko 30 lat. Przedsiębiorstwo kojarzone było dotychczas głównie z produkcją i dystrybucją boxów dachowych oraz uchwytów i bagażników do przewozu samochodem sprzętu specjalistycznego (np. rowerów i nart). Firma wprowadziła do Polski m.in. produkty szwedzkiego Thule, czyli światowego lidera tej branży.
Na rynek rowerowy Taurus wszedł w I połowie 2014 r., kiedy to rozpoczął – jako Kreidler Polska – dystrybucję rowerów niemieckiej marki Kreidler, wcześniej nad Wisłą praktycznie nieobecnej.


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy