Coraz więcej grubasów – Trek Farley

Moda na fat bajki zatacza coraz szersze kręgi. Pojawiają się już nie tylko w ofercie firm, które z zajmują się przede wszystkim nietypowymi konstrukcjami, ale trafiają do najbardziej popularnych marek. Wczoraj swoim „grubasem” pochwalił się Trek, pokazując pierwsze zdjęcia modelu Farley.

Trek Farley 2014
Przed paroma dniami Specialized zaprezentował model FatBoy (pokazywaliśmy go na naszym facebookowym fanpage’u), a wczoraj pierwsze zdjęcia roweru typu fat bike ujawnił Trek. Wygląda na to, że po pojawieniu się rowerów 29er, producenci podążają za kolejną modą, a może ją kreują?
Widzieliśmy wciąż powiększające się grono klientów, którzy poszukiwali takich roweru, bo chcą jeździć w terenie bez względu na porę roku, Farley jest właśnie odpowiedzią na to zapotrzebowanie. – stwierdził John Riley, product manager w Trek Mountain Bike.

Trek Farley 2014Farley porusza się na oponach 26X38”. Z pewnością nie będzie miał problemów z pokonywaniem sypkiego piachu, co w naszych warunkach może oznaczać pojawienie się mody na pokazanie się na nadmorskich plażach bądź wykorzystanie ostatnich chwil istnienia Pustyni Błędowskiej do jej eksploracji. W zimie Farley poradzi sobie wybornie z nieubitym śniegiem.
Na razie nie ujawniono szczegółów technicznych ani ceny, Farley będzie dostępny na rynku od października 2013 r. Czy moda na fat bike przyjmie się na naszym rynku? Czas pokaże. Trek Farley 2014Trek Farley 2014Trek Farley 2014


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy