Coś na dach. Nowy polski bagażnik rowerowy

Bagażnik BikeUp Pro do montowania roweru na dachu samochodu to nowość polskiej firmy Taurus. Bazuje na wersji BikeUp, ale producent zapewnia, że to produkt o znacznie lepszych parametrach. Główną zmianą jest zastosowanie specjalnie wyprofilowanej szyny uchwytu oraz szybki montaż bez użycia żadnych narzędzi.
Taurus BikeUp Pro – nowy bagażnik rowerowy


Wprowadzenie systemu szybkiego montażu do bagażnika BikeUp Pro, który nie wymaga używania żadnych narzędzi, to jedna z mocnych stron tej wersji. Uchwyt wyposażono również w dodatkowy zamek, zabezpieczający bagażnik przed zdjęciem z belek bazowych.

Taurus BikeUp Pro – nowy bagażnik rowerowyBikeUp Pro wykonano z wysokiej jakości aluminium i przystosowano do transportu rowerów z ramami o średnicy od 30 do 60 mm, przy czym praktycznie żadnego znaczenia nie ma rozmiar kół (wyjątek stanowią rowery typu fatbike). Jednoślad przymocowuje się do uchwytu za ramę i koła, a maksymalna waga przewożonego roweru to 17 kg. Co istotne, bagażnik jest kompatybilny ze zdecydowaną większością rowerów, zaczynając od modeli szosowych, a kończąc na górskich, w tym także tych z hamulcami tarczowymi.

Taurus BikeUp Pro – nowy bagażnik rowerowyZa zabezpieczenie transportowanego sprzętu oraz samego bagażnika odpowiadają specjalne zamki. Na wyposażeniu uchwytu znajdują się też np. przesuwne podstawki do kół i paski zębate służące do ich mocowania.

Bagażnik można montować również na belkach aluminiowych z charakterystycznym rowkiem w kształcie litery „T” – odpowiednie adaptery wchodzą w skład każdego zestawu.

Udało nam się zachować bardzo korzystną relację jakość/cena, dzięki której poprzednia wersja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem – przekonuje Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.

Nowy bagażnik Taurus BikeUp Pro przechodzi obecnie proces certyfikacji TÜV. Sugerowana cena uchwytu wynosi 239 zł.

Dane techniczne:
montowanie roweru: rama/koła
ładowność:    17 kg
masa uchwytu: 3 kg
maksymalna waga roweru: 17 kg
pasuje do ram o średnicy: 30-60 mm
Taurus BikeUp Pro – nowy bagażnik rowerowy Taurus BikeUp Pro – nowy bagażnik rowerowy


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy