Cztery rowery na haku – to potrafi nowy Whispbar

Na polskim rynku pojawiły się nowe bagażniki do przewozu rowerów samochodem na haku holowniczym firmy Whispbar. Zastosowano w nich nowatorski system montażu. Bagażnik pozwala na przewóz 2-3 jednośladów, ale dzięki specjalnej przystawce można transportować o jeden rower więcej. I mogą to być naprawdę ciężkie rowery.
Whispbar WBT21
Whispbar to marka dobrze znana wśród wszystkich, którzy podróżują samochodami zabierając na wyjazdy rowery. Pochodząca z Nowej Zelandii firma przygotowała na ten sezon nowe bagażniki w dwóch wersjach – WBT21 umożliwia transport 2 rowerów, a w przypadku  WBT31 są to 3 rowery. W obu modelach można użyć także specjalnej przystawki, która pozwala na przewóz dodatkowego jednośladu.

Whispbar WBT31 Bagażnik w złożonej formie można w tym przypadku szybko i intuicyjnie zamontować za pomocą jednej ręki. Kolejne ciekawe rozwiązanie to wyposażenie platform w kółka, dzięki którym bez problemu użytkownik może przetransportować sprzęt do czy też z pojazdu – opowiada o nowych bagażnikach Robert Senczek, manager generalny u polskiego importera marki Whispbar.
.
Nowe platformy wyróżnia również m.in. największa na rynku odległość między transportowanymi rowerami oraz ich różna wysokość – w efekcie jednoślady są od siebie mocno oddalone, co eliminuje ryzyko zderzania się podczas jazdy kierownic czy też pedałów.

Bagażniki Whispbar WBT21 i WBT31 pozwalają na transport rowerów ważących nawet 30 kg, a ładowność całkowita wynosi 60 kg. Taki bagażnik może być zatem optymalnym rozwiązaniem np. dla posiadaczy rowerów z asystą elektryczną, które często ważą powyżej 20 kg. Same rowery montuje się za ramę i koła, a platformy są kompatybilne ze zdecydowaną większością rowerów – dodaje Robert Senczek.

Za zabezpieczenie bagażnika i wszystkich przewożonych jednośladów odpowiada system składający się z kilku zamków, a odpowiednie znaczniki w kolorze czerwonym/zielonym wskazują, czy uchwyt został właściwie i w bezpieczny sposób zamontowany.

Nowe platformy Whispbar WBT21 i WBT31 posiadają certyfikaty RDW oraz City Crash. Sugerowane ceny bagażników wynoszą 2599 zł i 2899 zł, a specjalna przystawka, która pozwala na przewóz dodatkowego roweru, kosztuje 437 zł.
Whispbar WBT31


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy