Tytan w 29er: Domahidy – nowa marka rowerów na rynku

Na rynku pojawi się w tym roku nowa marka – Domahidy. Pierwszy model to jednoślad na kołach 29”. Wybór rozmiaru nie może dziwić, pomysłodawca, Steve Domahidy, maczał wcześniej palce w powstaniu marki Niner, był jej współzałożycielem,  projektował też wszystkie ramy rowerów Niner. Domahidy - 29er z tytanu

Domahidy Designs ma być czymś pośrednim pomiędzy wielkoseryjną produkcją a rowerami typu custom. Tego właśnie brakowało współzałożycielowi Niner, i jeszcze jednego: tytanu. Steve Domahidy założyciel Domahidy DesignsSteve Domahidy jest zakochany w tytanie, nosi np. obrączkę ślubną wykonaną właśnie z tego materiału, ale najważniejsza dla niego jest niesamowita elastyczność tytanowych ram, wytrzymałość i dynamika takich rowerów.
Nad rowerem z tytanu pracował już w Niner, stworzył nawet dwa prototypy, ale zostały odłożone na półkę, a firma zajęła się serią Air 9 Carbon. Steve Domahidy nie mógł się z tym pogodzić i w końcu uznał, że posiadając dwudziestopięcioletnie doświadczenie w branży czas zacząć coś całkowicie swojego.

Domahidy Designs Reynolds 853 29er  z napędem na pasekRower Domahidy Designs nie będzie jednak robiony wyłącznie z tytanu. Wykorzystując ogromną wiedzę o ramach stalowych powstanie także wersja bazująca na ramie ze stali Reynolds 853. Wersja stalowa będzie także dawała możliwość wyboru napędu. Obok klasycznego łańcuch pojawi się bowiem pasek.
Założyciel firmy zapewnia również, że rowery Domahidy będą posiadały to, co można zobaczyć jedynie w rzemieślniczych wyrobach: ręczne malowane ramy, dbałość o każdy detal, wygładzone miejsca lutów i prowadzenie linek. Wszystko, co przez lata mógł podpatrzeć u mistrzów rzemiosła prezentujących swoje rowery na North American Handmade Bicycle Show. Po tytan sięgają głównie małe warsztaty, gdyż materiał jest drogi i sprawia, że popyt nie jest najwyższy. Jednak nie tylko Amerykanie z małych manufaktur sięgają po tytan. Niedawno pisaliśmy o młodziutkiej firmie Curve z Francji, która całkowicie oddała się tytanowi.
Pierwsze modele Domahidy Designs mają trafić do sprzedaży w sierpniu 2014 r. Ceny nie są jeszcze ustalone, ale można się spodziewać, że same tytanowe ramy Domahidy będą kosztować ponad 2 tys. dolarów, a stalowe ok. 1,5 tys. dolarów. Domahidy Designs Reynolds 853 29er Domahidy Designs Reynolds 853 29er  Domahidy Designs Reynolds 853 29er


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy