Garmin Varia zabezpieczy nasze tyły

Garmin wprowadzi jesienią do sprzedaży ciekawy gadżet dla rowerzystów, który ma za zadanie podnieść bezpieczeństwo. Gadżet nazywa się Varia i jest właściwie rowerowym radarem, choć nie tylko.
Garmin Varia rowerowy radarGarmin Varia to radar, który skanuje drogę za rowerzystą na odległość 140 metrów. Wszystkie dane są przesyłane do wyświetlacza montowanego na kierownicy lub nawigacji z rodziny Edge, a rowerzysta zyskuje informację, co dzieje się za jego plecami. Dowiaduje się m.in. o tym: czy coś za nim jedzie, co jedzie i z jaką prędkością jedzie. Urządzenie wykrywa do ośmiu pojazdów zbliżających się do nas od tyłu.

Garmin Varia rower, radar, światłaFunkcja radaru, nie jest jedyną umiejętnością urządzenia Garmin Varia. Varia to także inteligentne oświetlenie. Urządzenie może dostosowywać światło do warunków pogodowych i drogowych – na przykład zmieniać intensywność świecenia po wykryciu nadjeżdżającego pojazdu. Jeśli sparujemy system z kompatybilnym licznikiem rowerowym to Varia dostosuje także moc świateł do naszej prędkości. Wraz ze wzrostem prędkości jazdy reflektor oświetla większy obszar z przodu roweru, a gdy prędkość maleje, oświetlany obszar ulega skróceniu. Zmiana warunków oświetleniowych powoduje dopasowanie jasności zarówno przedniego, jak i tylnego światła.

Jak już pisaliśmy, urządzenie współpracuje z wyświetlaczem montowanym na kierownicy lub nawigacją z rodziny Edge. Zestaw Varia z wyświetlaczem i tylnym światłem kosztować ma 199 euro.
Garmin Varia rowerowy radar


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy