Grube jeszcze grubsze

Schwalbe zaprezentowało nową oponę do fat bike’ów – Jumbo Jim. Wyraźnie widać, że moda na rowery z potężnymi oponami rozkręca się na całego. Grubość opon zaczyna doganiać przekątną w smartfonach. Także w Polsce rowery typu fat bike są widywane coraz częściej.

Schwalbe Jumbo Jim
Jumbo Jim występuje w dwóch wersjach: 4 cale i 4,8 cala. Producent zapewnia, że opona nie jest wcale taka ciężka. Standardowa wersja 4” ma ważyć poniżej kilograma, a dokładnie 990 gramów. Waga opony 4,8” barierę jednego kilograma już przekracza i to sporo – 1290 gramów. Opony mogą pracować pod ciśnieniem od 0,4 do 2,0 Bar, co zapewnia optymalną trakcję.

Schwalbe Jumbo Jim w opakowaniuOpony sprzedawane są w atrakcyjnym opakowaniu przypominających kontenery, co podkreśla ich potęgę. Ceny wahają się od 79,90 euro do 99,90 euro. Za dedykowane do nich dętki (ważą 390 gramów) trzeba zapłacić 12,90 euro.
Opony Jumbo Jim przeznaczone są oczywiście do rowerów typu fat bike. Mają kochać żwir, luźny piasek i kopny śnieg. Tak naprawdę jednak to my musimy kochać żwir, luźny piasek i kopny śnieg, by kupić takie grubasy.
Fat bike przywędrowały do nas z Ameryki Północnej. Zdobywają coraz większą popularność w Europie, a sami widzieliśmy już kilka na ulicach Warszawy, a przecież w stolicy nieco trudniej napotkać na żwir i łachy piasku niż w parku Yellowstone.
Schwalbe Jumbo Jim 26x4.8


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy