Handbike dla niepełnosprawnych w Warszawie

Po sukcesach wypożyczalni rowerów dla mas przyszedł czas na usługi bardziej zaawansowane, ale z pewnością niezwykle potrzebne . W Warszawie ruszyła wypożyczalnia rowerów dla niepełnosprawnych – handbike’ów.

Handbike XCR 1

Wypożyczalnia zlokalizowana jest przy ul. ul Kasprowicza 145 lok. 111 B w pasażu. Posiada sześć rowerów handbike model XCR wyprodukowanych przez Jarosława Rolę i firmę SPORT-ON. Jednak inicjatywa wyszła od Fundacji Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym Zawsze Potrzebni i żoliborskiego oddziału klubu Rotary. To właśnie Rotarianie sfinansowali zakup pojazdów, a nie były to małe kwoty. Jeden rower przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych kosztował bowiem ok. 16 tys. zł.

Handbike XCR 2Handbike XCR zbudowany jest na aluminiowej ramie i wyposażono go w m.in.: koła 26″ (obręcze Mach1 Sub Zero Disc, szprychy Mach 1), opony Continental Race King, hamulec tarczowy hydrauliczny Shimano M445, przerzutkę przy kole – Shimano Alfine – 8 biegów, siedzenie z tkaniny nieprzemakalnej z regulowanym oparciem i oświetlenie MacTronic.

 

Rower można wypożyczyć od 5 zł za godzinę (czwarta godzina i każda następna kosztują 7 zł). Za przekroczenie zadeklarowanego czasu o 10 minut wypożyczalnia nie pobiera opłaty dodatkowej. Całość dochodów będzie przekazywana na utrzymanie punktu.

Żeby skorzystać z wypożyczalni trzeba się zarejestrować. Najlepiej zadzwonić pod nr 512 305 122. Wszystkie szczegóły można sprawdzić na stronie Fundacji „Zawsze Potrzebni”, która prowadzi obiekt, a która zapewnia, że dołoży wszelkich starań aby w przyszłości takich rowerów pojawiło się w stolicy znacznie więcej.

Handbike XCR 3


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy