Jeden rower dla wszystkich

Typów rowerów dostępnych na rynku jest mnóstwo. Każdy może wybrać coś dla siebie wśród wielu rowerów szosowych, MTB, miejskich, przełajowych, BMX, triathlonowych i wielu innych. Problem pojawia się, kiedy lubimy korzystać z wielu rozwiązań, kogo bowiem stać na pięć lub więcej rowerów w domu? Z pomocą postanowili przyjść pasjonaci z Brooklyness Cycles tworząc uniwersalny rower, który można nazwać One Bike for All.
Universal Bike z Brooklyness Cycles
Uniwersalna konstrukcja stworzona w Brooklyness pozwala nie tylko zaoszczędzić osobom chcącym jeździć zarówno po mieście, w terenie oraz ścigać się na szosie, ale także wydaje się być świetnym rozwiązaniem dla młodzieży – rośniesz, a rower wraz z tobą.
Universal Bike z Brooklyness Cycles Wyjątkowa konstrukcja roweru z Brooklyness pozwala na łatwą zmianę geometrii, dzięki czemu jeden rower można dopasować do 99% populacji. W tym rowerze wszystko da się ustawić, dopasować do budowy konkretnego rowerzysty. Ergonomia w czystej postaci.
Warto też pamiętać, że różnice występują nie tylko w typach rowerów, każdy typ może mieć aż sześć różnych rozmiarów. Nie zawsze zresztą udaje się idealnie dopasować dostępny wymiar do własnej budowy ciała. Pewnym rozwiązaniem jest zbudowanie roweru „szytego na miarę”, jak u angielskiego krawca, ale podobnie jak garnitur od renomowanego tailora z Londynu, rower może kosztować wówczas krocie. Za sprawą Universal Bike problem przestaje istnieć.
aplikacja do Universal Bike z Brooklyness Cycles Dzięki aplikacji dostępnej na smartfony można dobrać ustawienia roweru, które będą pasowały idealnie do właściciela. Wprowadzamy takie dane, jak: wzrost, długość ramienia, nóg, tułowia, wagę ciała oraz preferowany typ roweru i otrzymujemy informacje do wybrania optymalnych ustawień w Universal Bike.
Rower jest przy tym bardzo lekki, waży niespełna 7 kg. Konstrukcja opiera się bowiem na karbonowej ramie, a do wyboru mamy trzy przekładnie: pojedynczą, potrójną lub z siedmioma przełożeniami. Tu oczywiście pojawia się problem, co z zamianą miejskiego fixie w typową kolarzówkę? Jak widać nie ma rozwiązań idealnych. Niemniej jednak, jeśli ktoś chce mieć rower, który może choćby pod względem rozmiaru dopasować idealnie do siebie, a także dać możliwość wykorzystania tego roweru innym domownikom, którzy również w prosty sposób ustawią go do swoich sylwetek, to wydaje się to być ciekawym rozwiązaniem. Pozostaje jeszcze kwestia dostępności. Universal Bike z Brooklyness Cycles Brooklyness Cycles jest niewielką nowojorską firmą, która ma na swoim koncie kilka ciekawych konstrukcji, niemniej jednak, na wprowadzenie Universal Bike do produkcji zbierała fundusze za pośrednictwem finansowania społecznościowego, na kickstarter.com. Przed paroma dniami wycofała swój projekt z serwisu i nie do końca wiadomo, czy uda się jej wypełnić deklaracje o wprowadzeniu roweru do sprzedaży w tym roku. Cena też nie była wcale niska, bo rower miał w promocji kosztować ok. tysiąca dolarów.


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy