Magnetyczne pedały MagLock

Pedały MagLock pojawią się już wkrótce na rynku, na razie podbijają internet. Trudno ocenić, co sprawiło, że rozwiązanie Kalifornijczyka przyciągnęło uwagę rowerzystów, którzy na wyścigi zaczęli zamawiać pedały jego pomysłu. Może stało się tak za sprawą silnego magnesu, który wykorzystał w swojej konstrukcji?
Pedały z magnesem MagLock
MagLock to pomysł na pedały, które nogę z butem rowerzysty przytrzymuje nie zatrzask i blok, a silny magnes. Pomysł zrodził się w głowie Dave’a Williamsa z Kalifornii już w 2009 roku. Jeździł wówczas po trasach w Aliso Woods Park i wiele razy zaliczył twarde lądowanie. Bolesne doświadczenia nagłego kontaktu z podłożem przy dużych prędkościach, z nogami uwięzionymi w tradycyjnych pedałach z zatrzaskami sprawiło, że zaczął rozmyślać nad bezpieczniejszą konstrukcją. Początki były krwawe. Przy jednej z jazd but wypiął mu się z jego prototypowej konstrukcji na szybkiej asfaltowej drodze, co zostało okupione licznymi, bolesnymi otarciami, ale Dave Williams nie poddawał się. Jego rozmyślania doprowadziły w końcu do opatentowania w 2012 roku konstrukcji opartej na wykorzystaniu w pedałach silnego magnesu. Produkt gotowy był już w ubiegłym roku, ale pedały nie wyglądały zbyt atrakcyjnie i były ciężkie. Poświęcił więc jeszcze trochę czasu na dopracowanie estetyki i produkt gotowy do seryjnej produkcji przedstawił niedawno w serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Zainteresowanie okazało się być ogromne i już po kilku dniach pomysłodawca zebrał dwa razy więcej funduszy niż potrzebował.

Pedały z magnesem MagLockNa razie nie ma jeszcze ustalonej dokładnej ceny, można je jeszcze przez kilka dni kupić w przedsprzedaży w serwisie Kickstarter w cenie od 100 do 120 dolarów. Pierwsze pedały trafią na rynek w październiku 2015 roku.
Na razie nic nie wiadomo o butach dedykowanych do tych pedałów, ale w prosty sposób można zaadoptować do nich każde buty, a co najważniejsze, nie będą one miały nic wystającego z podeszwy, więc mogą nadal pełnić rolę wygodnego obuwia miejskiego. Pedały z magnesem MagLock Pedały z magnesem MagLock


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy