Mrozi krew w żyłach i powietrze w oponach

Angielska firma ICE Trikes specjalizująca się w trzykołowych konstrukcjach zaprezentowała swój najnowszy model – Full Fat. Inspiracją dla powstania tego roweru była konstrukcja przygotowana wcześniej specjalnie dla Marii Leijerstam, która w grudniu ubiegłego roku jako pierwsza na świecie dojechała rowerem od wybrzeża Antarktydy do Bieguna Południowego. ICE Trikes Full Fat
Chętnych do powtórzenia wyczynu Marii Leijerstam, której dotarcie do Bieguna Południowego na rowerze zajęło 10 dni 14 godzin i 56 minut, będzie zapewne niewielu, ale na rower ICE Full Fat skusi się pewnie sporo zapaleńców.
ICE Trikes Full Fat Nowy trike firmy ICE (Inspired Cycle Engineering) został wyposażony w przerzutkę Rohloff o 14 przełożeniach w piaście, hamulce tarczowe Tektro i hydrauliczne Avid BB7 oraz zawias CFT umożliwiający składanie roweru, by ułatwić jego transport. Rower porusza się na oponach Surly Big Fat Larry 4,7 cala z przodu i Surly Lou 4,8 cala z tyłu, które nałożono na obręcze pochodzące również z firmy Surly. Całość osadzono na ramie chromoly 4130. Oczywiście ICE Full Fat posiada również full suspension, z przodu i z tyłu.
Model Full Fat będzie jednym z najdroższych w ofercie firmy ICE Trikes. Ceny na ich rowery zaczynają się od 3 tys. dolarów, natomiast Full Fat z opisanym powyżej osprzętem kosztować ma 7200 dolarów.
Jeśli są wśród czytających osoby planujące ekstremalne wyprawy, spodziewające się napotkać na trasie śnieg, lód, skały, błoto i inne atrakcje, to mogą już zacząć oszczędzać. Rower ma się wkrótce pojawić w sprzedaży.ICE Trikes Full Fat ICE Trikes Full Fat ICE Trikes Full Fat ICE Trikes Full Fat


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy