Pierwszy enduro z osprzętem XTR Di2

BMC trailfox TF01 został pierwszym rowerem enduro wyposażonym w elektroniczny osprzęt Shimano XTR Di2. Stworzona z myślą o górskich wyzwaniach grupa osprzętu umożliwia m.in. indywidualne programowanie z uwzględnieniem spersonalizowanych ustawień, odpowiednich dla preferowanego stylu jazdy.
François Bailly-Maître BMC trailfox TF 01 z osprzętem Shimano XTR Di2
Osprzęt Shimano XTR Di2 zadebiutował w ubiegłym roku, podczas Pucharu Świata UCI w Albstadt. Jednym z testujących nową grupę był Julien Absalon z BMC MTB Racing Team. W tym roku, w drugiej połowie lutego – na obozie szkoleniowym we włoskim Finale Ligure – rozpoczęto kolejne testy. W nowy osprzęt wyposażono tym razem model trailfox TF01, a testującym został François Bailly-Maître.
Pierwsze wrażenia okazały się bardzo pozytywne. Jak stwierdził francuski kolarz, XTR Di2 jest naprawdę szybki i precyzyjny, a jednym z plusów jest to, że można go łatwo programować, by dostosować system do różnych stylów jazdy.
François Bailly-Maître BMC trailfox TF 01 z osprzętem Shimano XTR Di2– System Synchro Shift pozwala na zmianę biegów za pomocą tylko jednej manetki. Można niezależnie zmieniać pozycję dźwigni w manetce. Jest to przemyślane rozwiązanie – nie tylko ze względu na estetykę, ale zapewnia też łatwą obsługę. Cały system zintegrowano z ramą. – wyjaśnia Bailly-Maître.
Według kolarza BMC, kolejną pozytywną cechą nowej grupy jest jej lekkość i zauważalna w trakcie jazdy cichość.
Jestem naprawdę szczęśliwy i bardzo dumny, że wybrano mnie na pierwszego kolarza enduro, który będzie jeździć z Di2. Wspaniale widzieć, że taka firma jak Shimano wspiera nas w 200 proc. Daje mi to dodatkową motywację do ciężkiego treningu. – zapewnia Bailly-Maître.
Na początku marca François Bailly-Maître poleci do Nowej Zelandii, aby przygotować się do pierwszej rundy Enduro World Series (28-29 marca 2015 r.).
BMC trailfox TF 01 z osprzętem Shimano XTR Di2 BMC trailfox TF 01 z osprzętem Shimano XTR Di2


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy