Połączenie roweru z rolkami

Niektórym nie wystarczają wypróbowane rozwiązania. Dzięki takim poszukiwaczom powstają przełomowe wynalazki, przydatne, czasem intrygujące, a niekiedy zabawne. W sumie nie wiemy do której z tych kategorii zakwalifikować AeYO – produkt niemieckiej firmy Aemotics, będący  połączeniem roweru z rolkami.

AeYO - połączenie roweru z rolkami
AeYO ma być idealnym rozwiązaniem dla ludzi aktywnych, którzy uwielbiają jeździć na rolkach, a jednocześnie pragną wygody i nieco wyższego bezpieczeństwa, które ma zapewniać rower. Tak przynajmniej twierdzą pomysłodawcy tego rozwiązania z monachijskiej firmy Aemotics. AeYO - połączenie roweru z rolkamiDodatkową zaletą ma być możliwość korzystania z tego pojazdu – bo już przecież nie jednośladu – przy użyciu zwykłego obuwia, co w przypadku rolek nie jest możliwe. Andreas Epstein, dyrektor zarządzający Aemotics, zapewnia, że dzięki AeYO można ćwiczyć znacznie więcej partii mięśni niż używając jedynie roweru, czy korzystając tylko z rolek. Systematyczne stosowanie AeYO ma stanowić doskonały trening kardio. W materiałach prasowych firma rozwodzi się nad korzyściami, jakie daje stosowanie AeYO osobom dbającym o wygląd i często odwiedzającym siłownie.
Zastosowanie przedniego koła z kierownicą pozwala także korzystać z urządzenia wszystkim fanom rolek, bez względu na wiek. Stabilność konstrukcji sprawia, że mogą po nie sięgać osoby, które choć lubią rolki, to boją się o upadki, a więc zazwyczaj osoby starsze. Dla zwiększenia bezpieczeństwa urządzenie wyposażono także w hamulce ręczne, które są połączone linkami z kółkami w rolkach.
AeYO - połączenie roweru z rolkamiGdy nie korzystamy z urządzenia można je złożyć i wykorzystać np. jako wózek zakupowy w sklepie.
Nie mamy bladego pojęcia, czy to faktycznie działa tak, jak zapewniają pomysłodawcy, ale nie da się ukryć, że chętnie spróbowalibyśmy, choćby dla samej zabawy. Jednak skutecznie nas przed tym powstrzymała cena. Producent chce za AeYO 649 euro, a za jedną z wersji kolorystycznych nawet 699 euro. Nie wiemy, jak to się sprzedaje, ale nie należy wykluczyć, że nieźle – podobno jest to rowerowy hit w Niemczech. Powstała już bowiem cała linia dodatków: oświetlenie, koszyki, pokrowce itp.


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy