Połączenie u-locka z… bagażnikiem rowerowym

Ostatnio prezentowaliśmy ciekawe, na wskroś nowoczesne spojrzenie na zabezpieczenie roweru przed złodziejami o nazwie Skylock, więc dziś dla odmiany coś praktycznego – antykradzieżowe zabezpieczenie również w kształcie u-locka, ale przy okazji mogące służyć jako… bagażnik!
Transit lock by Seth Chiam
Na nietypowy pomysł wpadł Seth Chiam, młody projektant sztuki użytkowej z Singapuru. Postanowił zrobić bagażnik rowerowy, który po demontażu, co da się przeprowadzić w parę sekund, zamienia się w skuteczne antykradzieżowe zabezpieczenie typu u-lock. Ma to tę ogromną zaletę, że skutecznie odchudza nas ze zbędnych kilogramów. Pamiętać należy, że dobry u-lock nie jest lekki, jego waga znacznie przekracza kilogram. Aby skutecznie chronić przed złodziejami u-lock musi być bowiem wykonany z utwardzonej stali.

Transit lock by Seth ChiamJeśli wozimy ze sobą bagaż, musimy też mieć solidny bagażnik. Seth Chiam postanowił połączyć oba te elementy. Wyszedł z tego Transit. Jedziemy z torbą, sakwą, Transit dźwiga ją na sobie, Zatrzymujemy się, zostawiamy rower i idziemy gdzieś, to torbę lub sakwy zabieramy ze sobą, a wówczas Transit zamienia się w praktyczny u-lock. Dzięki jego rozmiarom da się za jego pomocą spiąć ze sobą wszystkie elementy roweru; oba koła, siodełko i ramę.
Poza walorami praktycznymi Transit ma też estetyczny wygląd. Można mieć oczywiście obawy co do jego wytrzymałości i udźwigu, ale coś lżejszego… Ma również ten minus, że nie jest jeszcze produkowany. Można jednak liczyć, że szybko do pomysłodawcy zapukają inwestorzy, bo przyznać trzeba, że chętnych na ten gadżet nie powinno zabraknąć. O ile cena nie będzie zbyt wygórowana, jak w przypadku kosmicznego Skylocka.
Czekamy z niecierpliwością na rozwój wypadków. Transit lock by Seth Chiam Transit lock by Seth Chiam 3 Połączenie u-locka z bagażnikiem


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy