Policyjne patrole rowerowe

Wakacje, to dla wielu osób czas wypoczynku. Dlatego też nad bezpieczeństwem wypoczywających w Rumi, a także mieszkańców miasta czuwają policjanci w patrolach rowerowych. Patrole rowerowe w sezonie letnim działają już także w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze.
Policyjny patrol rowerowy - Rumia
Czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców Rumi, niektórzy policjanci przesiedli się na jednoślady. Funkcjonariusze na rowerach pojawiają się najczęściej w centrum miasta, w okolicach parków, ogródków działkowych i innych miejsc, gdzie jazda samochodem jest utrudniona.
W niektórych sytuacjach rowery są niezastąpione i pozwalają szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia, zwłaszcza w trudno dostępnych dla radiowozów rejonach miasta. Policjanci oprócz zadania patrolowania przydzielonych służbowych rejonów, zwracają uwagę szczególnie na innych rowerzystów i ich zachowanie podczas jazdy. Funkcjonariusz z patrolu rowerowego podczas służby wykonują podobne zadania jak patrole piesze w mieście, mają jednak tę przewagę, że mogą się znacznie szybciej poruszać.
Policyjne rowery - Gorzów Wlkp.W Gorzowie Wielkopolskim policyjne patrole na rowerach można spotkać m.in. na nadwarciańskim bulwarze. Gorzowscy policjanci na rowery przesiedli się pod koniec czerwca. – Służba na rowerze jest i skuteczna i przyjemna. – stwierdza post. Krzysztof Baj z gorzowskiej KMP. – Policjant na rowerze dobrze się kojarzy i tak postrzegany jest przez mieszkańców.
Mundurowi będą pedałować na jednośladach także w Zielonej Górze oraz w miejscowościach letniskowych na terenie województwa lubuskiego.
Fot. KWP Gdańsk, Gorzów Wlkp.


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy