Polski rower z polskiego drewna

Marka Woodu Bike z Chojnic produkująca rowery drewniane zadebiutuje jeszcze w tym sezonie. Każdy egzemplarz wychodzący a chojnickiego warsztatu ma być niepowtarzany, z indywidualnym numerem i z oryginalnymi zdobieniami.
Woodu Bike - drewniany rower z Chojnic


Bartosz Lesman z Chojnic na drewnie zna się najlepiej. Od wielu lat prowadzi rodzinną Pracownię Stolarstwa i Designu Lesman. Zdobył też odpowiednią wiedzę, by drewno potrafić poddać obróbce artystycznej, ukończył bowiem Akademię Sztuki w Szczecinie. Jednak gwarancją dobrze wykonanej roboty będzie coś innego. Bartosz Lesman do rozpoczęcia produkcji  rowerów przygotowywał się od wielu lat. Pierwszy drewniany rower „wystrugał” w 2013 r., o czym zresztą
pisaliśmy.

Bolączką pierwszego egzemplarza było wyginanie się ramy. By poprawić jej sztywność konstruktor zastosował bukowy rdzeń. Rozwiązanie zdało egzamin, ale… – Rama jest sztywniejsza, ale jeszcze nie na tyle żebym był zadowolony. Można się do tego przyzwyczaić będę jednak jeszcze próbował to poprawić. Prace nadal trwają – mówił wówczas Bartosz Lesman.

Woodu Bike - drewniany rower z ChojnicKolejne prototypowe egzemplarze powstające w jego warsztacie dawały bezcennego doświadczenia, o nich też pisaliśmy. Tak na przykład powstał rower dla żony konstruktora. Kształt ramy jest jego pomysłu, ale już wszystkie dodatki: koła, łańcuch, lampa, siodełko itp. to autorska koncepcja żony autora. Musiał jej na to pozwolić, gdyż… – Na początku była zła, że rozebrałem na części jej rower, ale jak już zobaczyła efekt końcowy, to uznała że było warto – wyjaśnił BikeTrendy.pl Bartosz Lesman

Woodu Bike - drewniany rower z ChojnicDzisiaj Woodu Bike gotowy jest, by zaprezentować go światu. Trwa już zbiórka funduszy na uruchomienie produkcji pierwszej serii w serwisie crowdfundingowym PolakPotrafi. Dzięki temu wiemy dokładnie, jakie będą ceny chojnickiego Woodu Bike. Decydując się na rower w trakcie akcji społecznościowej rower można mieć już za 2800 zł. Egzemplarz „wszystkomający”, ale przede wszystkim ozdobiony według wskazówek zamawiającego, wyceniono na 3200 zł. Można mówić o okazji, gdyż później rowery z Chojnic będą sprzedawane po 4300 zł.

Później, to znaczy po wrześniu, kiedy osoby wspierające projekt roweru na PolakPotrafi otrzymają zamówione rowery. Produkcja właściwa zostanie uruchomiona oficjalnie w październiku.
Woodu Bike - drewniany rower z Chojnic


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy