Polskie ścieżki rowerowe – jak je oceniamy?

Tylko 16 proc. rowerzystów wypowiada się źle o jakości dróg rowerowych – wynika z badań dotyczących jakości ścieżek rowerowych w Polsce przeprowadzonych na 1000 aktywnych rowerzystach powyżej 15. roku życia, które przeprowadziła firma BCMM.
Ścieżka rowerowa w Częstochowie


Badania wykazały, że 78 proc. aktywnych rowerzystów korzysta ze ścieżek rowerowych w okolicy swojego zamieszkania. Ponad połowa z nich ocenia je dobrze lub bardzo dobrze. Co trzeci respondent postrzega je przeciętnie, a tylko 16 proc. badanych przyznaje oceny negatywne.

Polskie ścieżki rowerowe - jak je oceniamy - raport

Ścieżki rowerowe w swojej okolicy najwyżej oceniają mieszkańcy miast liczących powyżej 200 tys. mieszkańców – 63 proc. badanych mieszkających w takich miastach przyznało dobre i bardzo dobre noty. W małych miastach (do 20 tys. mieszkańców) i na wsiach odsetek zadowolonych to 46-47 proc.

Osoby w wieku 55-65 lat są najbardziej usatysfakcjonowane ze ścieżek rowerowych w swojej okolicy (57 proc.  ocen dobrych i bardzo dobrych), bardziej krytycznie patrzą na nie osoby w wieku 25-34 (46 proc. takich ocen).
Polskie ścieżki rowerowe - jak je oceniamy - z uwzględnieniem wieku i wykształcenia
Badania przeprowadzono wyłącznie na rowerzystach posiadających własny rower. Zrealizowano je w pomiędzy 12 a 19 października 2016 r.

Infografiki autora badań – BCMM – badania marketingowe 


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy