Prosty sposób na przewożenie łańcucha

Coś dla zwolenników łańcuchów. Wynalazca z Dallas wpadł na prosty sposób, by przewożenie łańcucha nie było takim problemem jak dotąd. Wykonał do niego pokrowiec, który sprawia, że można go wygodnie zapiąć w pasie, jak zwykły pasek, a na dodatek ma kilka innych bardzo przydatnych funkcji.

Mighty Click łańcuch rowerowy z kłódką

Lars Hundley z Dallas jest wynalazcą, który od wielu lat zaskakuje prostymi pomysłami. Najistotniejsze jednak, że jego proste rozwiązania zyskują uznanie i zdobywają licznych klientów. Taką działalnością zajął się ponad 15 lat temu – z wykształcenia jest dziennikarzem – zakładając firmę Clean Air Gardening, która znalazła się w 2009 i 2010 na liście 5000 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w USA. Właśnie od pomysłów związanych z ogrodnictwem zaczęła się jego kariera wynalazcy. Lars ma jednak kilka innych pasji, dzięki którym zyskaliśmy na przykład specjalne yo-yo jego autorstwa, które sprzedaje się w Stanach całkiem nieźle. Na rowerze natomiast jeździ od lat dziecięcych, zaczęło się od dojazdów do szkoły, później przyszły starty w licznych zawodach, ukończył na przykład znane w Stanach wyścigi Leadville 100 i Dirty Kanza 200, a teraz dojeżdża rowerem do pracy i jeździ z rodziną do kawiarni.
Mighty Click łańcuch rowerowy z kłódką Mighty Click to pomysł na rozwiązanie problemów, z którymi borykają się rowerzyści, gdy po odpięciu łańcucha muszą go jakoś przewieźć. Łańcuch jest wprawdzie bardziej elastyczny niż u-lock, ale i tak nie da się go zwyczajnie schować do kieszeni. Lars Hundley uznał, że projektując odpowiedni pokrowiec na łańcuch można nie tylko rozwiązać ten problem, ale także sprawić, by rowerzysta mógł poczuć się bezpieczniej, a także mógł wykorzystać pokrowiec jako dodatkowy schowek na drobiazgi
Pokrowiec opatula łańcuch (daje się go szybko dostosować do obwodu w pasie – od 26 do 38 cali) został wyposażony w element odblaskowy, dzięki czemu, po zapięciu wokół talii, nie tylko wygodnie go przewieziemy, ale także będziemy mieli dodatkowy element podnoszący bezpieczeństwo w nocy. Wewnątrz została zaszyta kieszonka z zamkiem błyskawicznym, która bez problemów pomieści drobne pieniądze, klucze itp. Sam łańcuch wykonany jest z hartowanej stali o grubości 8 mm. Całość, razem z kłódką, waży ok. 1,5 kg.
Mighty Click z kłódką ma być dostępny na rynku od lutego w cenie 39 dolarów. W przedsprzedaży można kupić Mighty Click o 10 dolarów taniej.
Warto jednak zauważyć, że pomysł nie jest do końca nowatorski. Już od paru lat istnieje podobne rozwiązanie o nazwie Hiplok. Nie posiada wprawdzie takich elementów odblaskowych i kieszonki na drobiazgi, jest też dwukrotnie droższe, ale jest.

Mighty Click łańcuch rowerowy z kłódką Mighty Click łańcuch rowerowy z kłódką


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy