Rower na życzenie – Loca Bikes z Wrocławia

Małych rowerowych manufaktur w Polsce, szóstym przecież kraju Europy pod względem liczby ludności, wciąż niewiele. Z tym większą satysfakcją prezentujemy nowe inicjatywy zwłaszcza, że takiej, jak ta podjęta przez trzech kumpli z Wrocławia, niewiele nawet poza granicami Starego Kontynentu. Loca Bikes pozwala bowiem każdemu wymyślić swój rower. Dosłownie, w Loca Bikes można zażyczyć sobie rower według własnego szkicu, a oni to już profesjonalnie przygotują i przedstawią gotowy do realizacji projekt.

Loca Bikes z Wrocławia

Loca Bikes to mały wrocławski start-up wymyślony przez Aleksandra Zemke, który wciągnął w przedsięwzięcie kumpli: Rafał Rybak jest głównym projektantem, a Chorwat Ensar Husković tworzy fotorealistyczne wizualizacje 3D rowerów z odręcznych szkiców, które przysyłają klienci, on też weryfikuje wiele założeń już na etapie projektu.

Loca Bikes z WrocławiaRowery z Loca Bikes mają bowiem jeden cel – swoim silnym i wyraźnym charakterem sprawić, by każdy poczuł się wyjątkowo. Stylowe rowery miejskie projektowane, budowane i malowane są bowiem własnoręcznie przez pomysłodawców we Wrocławiu.

Wystarczy sprecyzować swoje oczekiwania, opisać je lub przesłać szkic (każdy szczegół można omówić telefonicznie lub mailowo), a w Loca Bikes zaczynają działać. Jeśli klient jest niecierpliwy może otrzymać zdjęcia z postępu prac. Po mniej więcej 3 tygodniach niepowtarzalny rower jest gotowy.

Loca Bikes z WrocławiaOgromną zaletą manufaktury jest możliwość dopasowanie roweru do niemal każdego zwariowanego pomysłu. Zamawiany rower może na przykład pasować do tatuaży przyszłego właściciela lub odzwierciedlać jego fiksacje, choćby czaszkami, ptakami, postaciami z gier komputerowych. Ostatni z wymyślonych przykładów twórcom z Loca Bikes poszedłby zapewne wyjątkowo sprawnie, gdyż Olek Zemke większą część swojej kariery przepracował w branży gier komputerowych, gdzie kreował wirtualną rzeczywistość. Z branży gier „wyszedł” także grafik i główny projektant Rafał Rybak. Marzył kiedyś o zostaniu meksykańskim wrestlerem, ale miał problemy ze zbudowaniem odpowiednio dużych mięśni; teraz z pasją ćwiczy różne chwyty i rzuty oraz akrobatyczne manewry na rowerowych konstrukcjach.

Rowery z Loca Bikes do najtańszych nie należą, ale ich ceny nazwać należy przyzwoitymi. Cena stworzonego od podstaw roweru na indywidualne zamówienie waha się od 2500 zł do 4500 zł. Ale za to każdy rower w punkt trafia w oczekiwania klienta.

– Duże firmy są jak tankowce. Wolno płyną i jeszcze wolniej zmieniają kierunek. My chcemy być ich przeciwieństwem i błyskawicznie reagować na potrzeby klientów – mówi Aleksander Zemke, założyciel Loca Bikes.

Efekt działań pasjonatów z Loca Bikes? Zostali zauważeni przez międzynarodową scenę rowerową Berliner Fahhradschau, czyli jeden z największych rowerowych eventów w Europie. Poza tymi opędzają się od zaproszeń na targi i wydarzenia rowerowe w całej Polsce i różnego rodzaju eventy związane z designem.
Loca Bikes z Wrocławia


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy