Rowerowy patrol złapał złodzieja rowerów [WIDEO]

Patrol rowerowy świebodzińskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w Zbąszynku skradziono rower. Funkcjonariusze na rowerach wyruszyli na poszukiwania złodzieja wspierani przez właściciela skradzionego jednośladu. Pościg okazał się skuteczny.
Policyjny patrol na rowerach łapie złodzieja


Gdy właściciel ruszył w stronę sąsiedniej miejscowości, policjanci sprawdzili inną drogę możliwej ucieczki złodzieja. Po kilku minutach pokrzywdzony rozpoznał swój rower i zatrzymał mężczyznę, a w tym samym czasie dojechali policjanci z patrolu rowerowego.

Skradziony rower i saszetka z zawartością dokumentów i pieniędzy zostały odzyskane. W związku z podejrzeniem kradzieży roweru, 23-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Za kradzież wartego ponad 1000 złotych roweru, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrole rowerowe będą dbały o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu świebodzińskiego do jesieni. Ich skuteczność i mobilność podkreślają sami mundurowi. Wykorzystanie roweru w codziennej służbie ułatwia dotarcie w miejsca, do których dojazd radiowozem jest niemożliwy lub znacznie utrudniony.

Fot. KWP Gorzów Wlkp


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy