Rowerzysta cudem uniknął śmierci

O olbrzymim szczęście może mówić rowerzysta, którego o mały włos potrącił rozpędzony lexus – wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. W lexusa na szczęście uderzyła taksówka, która wjechała na skrzyżowanie „na zielonym” świetle. Zderzenie tych dwóch pojazdów zapewne ocaliło życie rowerzyście. W wypadku ranna została pasażerka lexusa, a kierowcy samochodu zatrzymano prawo jazdy.


Do wypadku doszło w miniony piątek około godz. 21:15 w Olsztynie na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego/Obiegowej/Pstrowskiego. Kierowca samochodu osobowego wjechał na skrzyżowanie, choć sygnalizator nadawał mu czerwone światło. W rozpędzonego lexusa – tuż przed przejściem dla pieszych – uderzyła taksówka, która na skrzyżowanie wjechała „na zielonym”.

Ranna pasażerka lexusa została zabrana do szpitala. Kierowcy auta policjanci zatrzymali prawo jazdy, a sporządzone przez nich materiały trafią do sądu, który zajmie się tą sprawą.

Nagranie to pokazuje, jak ważna jest zasada ograniczonego zaufania, którą powinni stosować wszyscy użytkownicy dróg. Nawet jeśli mamy zielone światło, warto – dla własnego bezpieczeństwa – rozejrzeć się dookoła. Może nam to uratować nam życie.

Fot. KWP Olsztyn


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy