Rowerzysto, chroń się przed promieniowaniem UV

Ja rozumiem, że wam jest gorąco, ale jak jest lato to musi być gorąco! Tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury! Lydia Callaghan z Kalifornii z pewnością nie oglądała kultowych polskich komedii z okresu PRL-u i stworzyła Bouclier Visor, przeciwsłoneczną osłonę do rowerowego kasku. Praktyczne? Zbędne? Sami oceńcie.
Bouclier Visor przeciwsłoneczna osłona do rowerowego kasku


Bouclier Visor nawet nie sposób w jakiś szerszy sposób opisywać. Jest to po prostu opuszczana osłona przeciwsłoneczna, którą montuje się do rowerowego kasku. Konstrukcją przypomina do złudzenia osłonki stosowane przed wielu laty w kaskach motocyklowych. Bouclier Visor przeciwsłoneczna osłona do rowerowego kasku
Niektórzy mogą też jeszcze pamiętać zwarte szyki funkcjonariuszy ZOMO z opuszczonymi przyłbicami. W odróżnieniu od tych dawno zapomnianych rozwiązań Bouclier Visor ma zasadniczą zaletę, powstrzymuje 98 proc. promieni UV.

Można oczywiście żartować z tego rozwiązania, ale warto jednak zwrócić uwagę, że u podstaw zrodzenia się tego pomysłu w głowie Lydii Callaghan leżała rodzinna tragedia. Ojciec pomysłodawczyni zmarł na nowotwór skóry, na czerniaka. Żartów więc nie ma. Dodać jeszcze można, że wychowywała się najpierw w Sydney, później w Key West na Florydzie, a obecnie mieszka w Palo Alto w Kalifornii. Wszystkie te miejsca raczej do pochmurnych nie należą i parafraza tekstu z komedii Miś zapewne mieszkańcom takich okolic nie wyda się na miejscu.
Bouclier Visor przeciwsłoneczna osłona do rowerowego kaskuZapewne właśnie rowerzyści z klimatycznie odległych od Polski miejsc wsparli ochoczo ten pomysł w serwisie Kickstarter i osłona przeciwsłoneczna pojawi się wkrótce w sprzedaży. Gdyby któremuś z rodzimych rowerzystów nadchodząca fala upałów również dała się we znaki, to może nabyć ten gadżet za jedyne 49 dolarów, co i tak jest ceną promocyjną, bo standardowa będzie o 26 dolarów wyższa. Niech jednak nie spodziewa się, że zazna szybkiej ulgi, zakupu można dokonać raczej z myślą o przyszłych wakacjach, gdyż osłona Bouclier Visor będzie wysyłana do klientów dopiero w kwietniu przyszłego roku.
Bouclier Visor przeciwsłoneczna osłona do rowerowego kasku Bouclier Visor przeciwsłoneczna osłona do rowerowego kasku


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy