Scultura Superlite LTD – najlżejszy seryjnie produkowany rower świata

4,56 kg waży rower Merida Scultura Superlite LTD, który zostanie zaprezentowany podczas Kielce Bike-Expo. Najlżejszy seryjnie produkowany rower świata będzie można obejrzeć od 29 września do 1 października.
Merida Scultura Superlite LTD
Osiągnięcie 4,56 kg wagi tego modelu to zasługa m.in. sposobu produkcji ramy o wadze 680 gramów z wykorzystaniem specjalnych form. Tworzenie ramy zajmuje do 14 godzin i wymaga ręcznego nakładania każdej z 400 warstw karbonu.

Nowa technologia pozwala stworzyć wytrzymałą ramę o bardzo cienkich rurach. Ich ścianki w wersji Superlite LTD mają miejscami zaledwie 0,4 mm grubości. Mimo to rama jest sztywna i bezpieczna, co potwierdzają odpowiednie testy i certyfikaty.

Merida Scultura Superlite LTD– Rower jest w pełni sprawny i gotowy do jazdy – mówi o Sculturze Superlite LTD Patrick Laprell, produkt menedżer odpowiedzialny w Meridzie za rowery szosowe. Rekordowy model jest wyposażony m.in. w koła Tune Skyline, używane przez trzykrotnego zwycięzcę Tour de France Chrisa Froome’a podczas jazdy w górach.

Na stoisku Meridy podczas Kielce Bike-Expo będzie można również zobaczyć premierową wersję znanego hardtaila Big.Nine. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników targów będzie możliwość przetestowania jednego z ponad 30 rowerów z najwyższej półki, które udostępnione zostaną w Mobilnym Centrum Testowym Meridy.

Merida Scultura Superlite LTD


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy