Seryjni złodzieje rowerów wpadli. We Wrocławiu na gościnnych występach, w Płońsku okradali swoich

Przyjeżdżał do Wrocławia i kradł rowery z klatek schodowych. Wpadł w ręce wrocławskich policjantów, gdy jechał jednym z nich. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie kradzież co najmniej 16 jednośladów. Także w Płońsku policjanci zatrzymali 25-latka, który kradł rowery z przyblokowych piwnic i klatek schodowych. W ręce policji trafił również 64-letni paser.
Złodzieje rowerów wpadli. Policja w Radomiu


Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże rowerów na terenie Wrocławia. Podejrzany, to 37-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany wpadł podczas kontroli drogowej.

Zatrzymali go policjanci ruchu drogowego, którzy sprawdzając rower, jakim poruszał się mężczyzna ustalili, że został on wcześniej skradziony z jednego z budynków wielorodzinnych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzili już funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki.

Gościnne występy

Na podstawie prowadzonych działań i zebranego materiału, policjanci udowodnili zatrzymanemu łącznie kradzież co najmniej 16 rowerów różnych marek, których wartość szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 15 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, podejrzany przyjeżdżał do Wrocławia na „gościnne występy”. Sprawca sprawdzał klatki schodowe w budynkach wielorodzinnych, szukając pozostawionych na nich rowerów. Niektóre z nich nie były nawet zabezpieczone.

Obecnie funkcjonariusze z wrocławskich Krzyków dalej sprawdzają wszystkie okoliczności związane z przestępczym procederem, w tym czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny oraz gdzie trafiły skradzione rowery. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Seryjnie okradali sąsiadów

Wpadł także seryjny złodziej z Płońska, na którego policjanci „polowali” od kilku miesięcy. Rowery najczęściej znikały z klatek schodowych lub z piwnic bloków na terenie Płońska. Sprawca zazwyczaj działał tak samo. Włamywał się do pomieszczenia, w którym stał rower, następnie jeśli był przypięty to przecinał linkę zabezpieczającą. Zabierał swój łup i oddalał się z miejsca.

Płońscy kryminalni ustalili dwóch mężczyzn, którzy trudnili się tym procederem. Mężczyzną, który kradł rowery, okazał się 25-latek, natomiast paserem 64-latek. Obaj to mieszkańcy Płońska. Policjanci zatrzymali mężczyzn oraz odzyskali 6 jednośladów. Rowery trafiły już z powrotem do właścicieli.

Młodszemu z zatrzymanych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast starszemu do lat 5.

Fot. KWP Radom


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy