Sposób mocowania pedałów zmieni się po 100 latach?

Podobno to mocowanie pedałów do korby zmieni rowerowy świat. KrankUps jest pomysłem George’a Dukica, inżyniera i wynalazcy, na zwiększenie siły pedałowania rowerzysty.
KrankUps - innowacyjna technologia mocowania rowerowych pedałów


George Dukic ma na swoim koncie trzy patenty, w tym KrankUps właśnie. – Oglądając relacje z Tour de France zadałem sobie pytanie, jak można poprawić coś, co działa z powodzeniem od przeszło 100 lat? I wymyśliłem – mówi wynalazca.

Dukic doszedł do wniosku, że wystarczy zmodyfikować mocowanie pedałów w sposób podobny, jak np. mocowane są huśtawki, by przy takim samym wysiłku wygenerować więcej mocy.

KrankUps - innowacyjna technologia mocowania rowerowych pedałów Nad udoskonaleniem produktu pracował przez dwa lata. Setki przejechanych kilometrów i wnikliwa analiza wyników badań sprawiły, że czwarty z prototypów był w końcu gotowy do produkcji.

Daliśmy KrankUps do przetestowania zapalonym rowerzystom. Wszyscy byli zgodni – KrankUps działają – powiedział George Dukic.

Teraz wynalazca gromadzi środki, by produkt odchudzić, m.in. za pośrednictwem serwisów crowdfundingowych.  KrankUps  trafi do sprzedaży pod koniec 2016 r. Zestaw innowacyjnych mocowań do pedałów Dukic wycenił wstępnie na 75 dolarów, za tyle można je zamówić w przedsprzedaży.


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy