Święto Roweru w Lubartowie

Już jutro, 28 czerwca, rozpocznie się XXII Święto Roweru. Do dzisiaj swój udział potwierdziło już ponad 2000 rowerzystów.
XII Święto Rowerów Lubartów


Zapraszając na tę imprezę warto podkreślić, że lubartowskie Święto Roweru to nie są żadne zawody. Rowerzyści z Lubartowa i okolic, a także spora grupa przyjezdnych – wszak zaczęły się już wakacje – ma okazję do wspólnego spędzenia czasu i udział w licznych konkursach, a także okazję do nieodpłatnego oznakowania roweru. Każdy z uczestników weźmie też udział w losowaniu cennych upominków, wśród których są rowery i sprzęt turystyczny. Na miejscu startu i mety Święta Roweru zostanie ustawiona scena, na której będą odbywały się występy artystyczne oraz prezentacja najaktywniejszych uczestników imprezy. Obok, tradycyjnie już, zostaną ustawione stoiska oferujące sprzęt i akcesoria rowerowe, ubezpieczenia i inne przedmioty i usługi związane z jazdą na rowerze.
Warto wybrać się do Lubartowa, by przyjemnie spędzić czas zwiedzając okolicę tego miasta wybierając jedną z kilku tras przejazdu i otrzymać pamiątkowy dyplom, okolicznościową, „świętorowerową” koszulkę oraz miskę pysznej grochówki.
XII Święto Rowerów Lubartów
Impreza ma też dodatkowy wymiar, będzie okazją do pomocy sześcioletniemu Szymkowi, który urodził się w 33. tygodniu ciąży z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo–rdzeniową i wodogłowiem (ma zaimplantowaną zastawkę oponowo-otrzewnową). Dzięki intensywnej rehabilitacji (która niestety jest bardzo kosztowna) Szymek potrafi po równym podłożu stawiać coraz stabilniejsze kroki (w zaopatrzeniu ortopedycznym jakim są ortezy usztywniające stopy i goleń oraz stabilizujące stawy kolanowe).  Niestety badanie rezonansu magnetycznego wykazało, że rdzeń kręgowy na poziomie rozszczepu jest zakotwiczony. 30 czerwca czeka Szymona operacja mająca na celu odkotwiczenie rdzenia. Powinna też umożliwić dalsze postępy w leczeniu. Jeśli ktoś zechce wspomóc rodziców w staraniach o rehabilitację Szymka, a nie może pojawić się jutro w Lubartowie, może to zrobić poprzez internet – szczegóły znajdzie na stronie www.szymek.net.pl.

Najlepiej jednak pojawić się w niedzielę w Lubartowie osobiście. Każdy chętny do udziału w tej imprezie ma już niewiele czasu na rejestrację. Można ją zrobić elektronicznie jeszcze dzisiaj za pośrednictwem strony www.swietoroweru.pl. Tam też znajdziecie szczegółowy plan imprezy.
Foto: swietoroweru.pl


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy