Sześciu policyjnych „górali” w Żywcu

Policja w Żywcu zaczęła wykorzystywać w codziennej pracy rowery. Policjanci mają nimi patrolować te miejsca, w które trudno jest dojechać radiowozem. Na razie do pełnienia służby na jednośladach przeszkolono w żywieckiej komendzie… sześciu policjantów.
Policyjny patrol rowerowy z Żywca
Policyjni cykliści patrolują nadbrzeża jeziora, rzek, park miejski i wąskie uliczki między blokami. Radiowóz może mieć problem w dotarciu do tych miejsc, a patrol rowerowy jest znacznie szybszy niż pieszy. Umundurowani rowerzyści musieli przejść specjalistyczne szkolenie, które odbyło się w Szkole Policji w Katowicach. Żywiecka policja nie poinformowała niestety na czym owo specjalistyczne szkolenie miało polegać, ale doświadczeni rowerzyści mogą się domyślać.

Policyjne rowery z ŻywcaOczywiście można sobie żartować, że do jazdy na rowerze potrzeba specjalistycznego szkolenia w Szkole Policji, ale i tak podziwiamy funkcjonariuszy z Żywca. W mieście i jego okolicach jest kilka naprawdę stromych podjazdów, a Rafałem Majką policjanci już z pewnością nie zostaną. Nawet po najbardziej intensywnym szkoleniu.

Fot. materiały KWP w Katowicach


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy