Szybkie zamknięcie szybkozamykaczy

Postanowiłeś zabezpieczyć swój cenny rower przed kradzieżą, kupiłeś więc porządnego u-locka, a tymczasem złodziej pozbawił cię kół. Sytuacja dość często spotykana, przecież nie będziesz przykręcał ich specjalnie śrubami skoro wolisz mieć szybkozamykacze, a nie da się jednym u-lockiem spiąć obu kół. Rozwiązanie znalazł Curtis Dorrington z Bristolu, który miał dość dźwigania przynajmniej dwóch łańcuchów i szukania odpowiedniego miejsca do przypięcia roweru.
Quick Caps
Curtis Dorrington, młody inżynier z angielskiego Bristolu, miał dość jeżdżenia z dwoma zamkami, by skutecznie zabezpieczyć rower przed złodziejami. Zdarzało mu się także zapomnieć czasem jednego zabezpieczenia, przez co musiał odpinać koło i spinać go razem z tylnym, a to zaś, poza czasem, wymagało znalezienia odpowiedniego miejsca, by móc połączyć ramę i dwa koła jednym łańcuchem. Zaczął więc pracować nad rozwiązaniem, które ułatwi mu życie. Udało mu się to przed rokiem, ale zabezpieczenie, choć było skuteczne, wyglądało mało atrakcyjnie.
Quick CapsAngielski inżynier rozpoczął latem pracę jako kontroler jakości w branży lotniczej i musiał zabrać się za poprawianie swoich umiejętności w używaniu oprogramowania CAD. To właśnie dzięki pracy w CAD szybko dopracował  swój pomysł i mógł zaproponować gotowy produkt – Quick Caps. Quick Caps to nic innego jak zamek zakładany na ramię szybkozamykacza. Banalnie proste, skuteczne, a po dopracowaniu także nieźle wyglądające; choć to akurat jest najmniej ważne.
Produkcja Quick Caps ma się rozpocząć w grudniu. Nie jest jeszcze znana ostateczna cena. Na razie można nabyć zabezpieczenie projektu Curtisa Dorringtona na Kickstarter, gdzie autor poszukuje wsparcia finansowego pozwalającego rozpocząć produkcję na większą skalę. Cena za zamki na dwa koła – 19 funtów.
Quick Caps


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy