Tragiczny finał rowerowej przejażdżki po parku narodowym

Niedźwiedź zaatakował mężczyznę, który wybrał się na rowerową przejażdżkę po Parku Narodowym Glacier. Do ataku doszło w pobliżu kempingu, na którym zatrzymał się rowerzysta. Niestety atak niedźwiedzia grizzly był śmiertelny.
Niedźwiedź grizzly


Władze parku poszukują agresywnego niedźwiedzia grizzly, który w środę zaatakował mężczyznę, gdy ten odbywał rowerową wycieczkę po parku.

– Ofiara została zabita w środę po południu około mili od kempingu West Glacier – powiedział  agencji Associated Press Chuck Curry, szeryf z hrabstwa Flathead. Kemping znajduje się ok. 5 km od wejścia do parku w West Glacier.

Policja nie podała informacji o ofierze, chcąc najpierw przekazać informację o jego śmierci rodzinie.

Ataki niedźwiedzi w tej okolicy są niezwykle rzadkie. Władze parku podają, że od otwarcia Parku Narodowego Glacier w 1910 roku odnotowano jedynie 10 śmiertelnych ataków grizzly.

Glacier National Park, fot. Thomas


Park Narodowy Glacier położony jest w północno-zachodniej części stanu Montana w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje powierzchnię 4102 km² i obejmuje swoim zasięgiem dwa pasma górskie w obrębie Gór Skalistych. Na jego obszarze znajduje się kilka dużych – o długości 8-10 km – i kilkaset małych jezior polodowcowych, oraz żyje ponad 1000 gatunków roślin i setki gatunków zwierząt. Otwarty jest przez cały rok i odwiedzany go około 2 milionów turystów rocznie.


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy