Tragiczny wypadek. 11-latek pod kołami Audi A6

Śmierć w wyniku doznanych obrażeń poniósł 11-letni rowerzysta potrącony przez samochód osobowy marki Audi na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Łąg-Kolonia. Policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
KPP Chojnice śmierć 11-letniego rowerzysty


Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 16:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 11-letni chłopiec jadąc rowerem ulicą od strony Łęga w kierunku Czerska nie zasygnalizował ręka manewru skrętu w lewo i wjechał pod jadący w tym samym kierunku samochód marki Audi A6. Doszło do potrącenia 11-letniego rowerzysty, który w wyniku tego poniósł śmierć.

W związku z rozpoczęciem sezonu rowerowego coraz więcej rowerzystów pojawia się na drodze. Wkrótce pojawi sią także jeszcze więcej nieletnich, gdyż niedługo rozpoczną się wakacje.  Policja przypomina kierowcom i rodzicom dzieci, by zwrócili baczną uwagę na rowerzystów.

Kierowcy jednośladów, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy zderzeniu z autem mają nikłe szanse, by wyjść z takiego zdarzenia bez szwanku. Nieprzestrzeganie lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego zarówno przez rowerzystów jak i kierowców, brak prawidłowych zachowań uczestników tych grup – to tylko niektóre przyczyny takich wypadków.

Policja apeluje o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Jak zawsze aktualna jest też na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu.
KPP Chojnice śmierć 11-letniego rowerzysty
Fot. KPP w Chojnicach


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy