Wooden Barrel – drewniane rowery z Opola

Wooden Barrel – to nowa polska marka stworzona przez Bartłomieja Łagiewę. Ramy rowerów powstawać będą z dębowego drewna, a zdecydowana większość detali wykonywana ręcznie.
Wooden Barrel - drewniany rower z Opola


Pierwszy rower z drewna Bartłomiej Łagiewa z Opola zbudował ponad 4 lata temu. Pomysł zrodził się podczas pracy w stolarni. – Od tamtej pory nie ustaję w ulepszaniu kolejnych konstrukcji. Problemy pojawiały się i pojawiają nadal przy każdym nowym projekcie. Nowa konstrukcja, nowe rozwiązania. Ciągle uczę się czegoś nowego – wyjaśnia w rozmowie z BikeTrendy.pl twórca marki.

Wooden Barrel - drewniany rower z Opola Duże zainteresowanie konstrukcjami powstającymi w stolarni Bartłomieja Łagiewy sprawiły, że chcąc komunikować się z fanami założył profil w serwisie Facebook. Stwierdził też, że czas pomyśleć o stworzeniu własnej marki. Rowery z niej pochodzące będą powstawały na indywidualne zamówienia. – Każdy może zamówić perełkę, rower, który będzie jedynym egzemplarzem na świecie. Sprostam wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów – zapewnia pan Bartłomiej.

Twórca marki nie odżegnuje się jednak od wypuszczania niektórych modeli w krótkich seriach. Podkreśla jednak, że nawet one będą wykonane niezwykle starannie. W planach manufaktury jest także produkcja nietypowego wyposażenia do rowerów. – Pracuję właśnie nad tym – mówi Bartłomiej Łagiewa.

To kolejna w ostatnich miesiącach „drewniana” inicjatywa polskich projektantów. Jeszcze w tym sezonie, w październiku, debiut zapowiada marka Woodu Bike z Chojnic. Każdy egzemplarz wychodzący z chojnickiego warsztatu ma być niepowtarzany, z indywidualnym numerem i z oryginalnymi zdobieniami. Założyciel Woodu Bike, zanim zdecydował się na rozpoczęcie produkcji na większą skalę, również pracował nad idealnym rozwiązaniem przez kilka lat.
Wooden Barrel - drewniany rower z Opola Wooden Barrel - drewniany rower z Opola Wooden Barrel - drewniany rower z Opola


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy