Zabawa, wygoda, praktyczne możliwości

Słowenia – niewiele ponad dwumilionowy kraj, ale też o dość wysokiej stopie życiowej. Ma najwyższy  wskaźnik PKB spośród nowych członków Unii Europejskiej, a także najszybciej rozwijającą się gospodarkę. To widać wyraźnie, gdy popatrzy się na liczbę różnego rodzaju pomysłów rodzących się w okolicach Lublany. Jednym z nich, a nas interesujący najbardziej z uwagi na dostarczanie frajdy i zapewniający szybsze przemieszczanie się –  a więc to, co daje także rower – jest OLAF.
OLAF Urban i Business
OLAF to nie jest rower, to nie jest deskorolka, to nie jest skuter i można jeszcze długo wymieniać czym nie jest. A czym jest? Ten niezwykle ciekawy pomysł, to połączenie plecaka lub torby podróżnej z czymś, co pozwala w razie potrzeby ułatwić szybkie przemieszczanie się.
OLAF powstał w małym garażu na przedmieściach Lublany. Swoje siły przy jego tworzeniu połączyli inżynier
Bostjan Zagar i jego ojciec. Pracowali nad nim ponad trzy lata i w końcu powstał OLAF, który zabezpieczyli stosownymi patentami, a teraz zamierzają podbić z OLAFem świat.

OLAF po zabawieW wersji miejskiej może przekształcić się po rozłożeniu w popularny wśród młodzieży longboard, a w wersji biznesowej pozwoli szybko np. z walizką kabinową pokonać znaczne odległości pomiędzy terminalami na lotnisku (warto podkreślić, że wersja Business posiada wymiary zapewniające możliwość przewożenia go jako bagaż podręczny – 55×34×22 cm). Nadaje się w zasadzie do wszystkiego: do szkoły, pracy, na zakupy, w podróżach zagranicznych. Bez problemu udźwignie ponad 100 kg, a bardzo czuły układ kierowniczy sprawia, że prowadzenie jest proste i bez problemu można OLAF rozłożonymanewrować w najbardziej zatłoczonych miejscach. Nad bezpieczeństwem czuwają tylne hamulce. Zestaw z plecakiem waży ok. 3,5 kg, a wersja biznesowa z walizką nieco ponad pół kilograma więcej.
Cena nie jest wygórowana, bo za wersję Urban pomysłodawcy chcą 171 euro (bez plecaka, a z plecakiem 209 euro). Wersja Business kosztuje 245 euro.OLAF UrbanOLAF longboard i plecak w jednymOLAF do szkoły OLAF na zakupy OLAF po zabawie OLAF na plecach


Dodaj komentarz

- liczba komentarzy